Menu Zavrieť

Vidiecke sídlo Karlov dvor sa nachádza v obci Cífer, miestnej časti Háj uprostred zelene a polí kam len oko dovidí. Určite platí, že pre nájdenie jedinečného miesta pre váš dokonalý event treba niekedy zísť aj z hlavných ciest. Usadlosť sa nachádza len 10 kilometrov od Trnavy a mestá ako Sereď, Pezinok, Senec či Bratislava s priľahlými obcami sú v blízkosti desiatok kilometrov.

História Karlova siaha do dávnej minulosti. Toto, v súčasnosti malebné miesto, ale pred rokmi neoplývalo krásou prostredia tak, ako je tomu dnes. Za všetkým stojí Henrich Slezák († 56) so svojou rodinou, ktorí urobili z Karlovho dvora doslova oázu pokoja. V 50. rokoch im boli majetky zhabané, vrátane tohto objektu, avšak napokon sa opäť vrátili do ich rúk. Miesto bolo zdevastované, ale vďaka snahe a odhodlaniu rodiny Slezákových sa všetko zmenilo na nepoznanie. „Bolo to v dezolátnom stave. Keď ľudia, ktorí tu žili a starali sa o dobytok, zistili, že sa sem vrátia povodní majitelia, všetko sa tu rozkradlo a zničilo. Peňazí vtedy veľa nebolo tak pred nami stála obrovská výzva, ako dať tomuto miestu nový šat,“ priznal Henrich Slezák, ktorý mal v hlave jasnú víziu. Tú sa mu napokon za pomoci rodiny a jeho dvoch synov podarilo pretaviť do reality. Trvalo dlhých 10 rokov kým usadlosť zveľadili do podoby, akú má dnes.

Cieľom bolo vytvoriť miesto pre rodinné či priateľské stretnutia v atmosférou dýchajúcom prostredí pri dobrom jedle, víne, či športovom vyžití. Reštaurácia pod taktovkou jej majiteľa sa stala vyhľadávanou široko ďaleko. Pre Heňa, ako ho všetci familiárne volali, bol Karlov dvor srdcovou záležitosťou. On sám bol medzi ľuďmi veľmi obľúbený a vždy každého vítal s úsmevom a iskrou v očiach. Rád trávil čas, len tak sediac na terase svojej usadlosti, kochajúc sa nádherným výhľadom za štebotu vtákov, ktoré boli jediným ruchom v malebnom tichu tohto čarovného miesta. Osud, zhoda náhod a okolností však spôsobili, že bol Karlov dvor od roku 2017 zatvorený. Mnohí ľudia tým stratili miesto, ktoré tak radi navštevovali, a ktoré im prirástlo k srdcu. Po tom čo, vo februári 2022 zakladateľ Henrich Slezák nečakane zomrel, miesto stratilo svoju dušu. Dnes však, po 6 rokoch, chytá Karlov dvor nový dych a opäť otvára svoje brány, aby sa pokračovalo v odkaze jej zakladateľa, pre ktorého malo toto magické miesto nevyčísliteľnú hodnotu.